כיצד לבחור פנסיון לכלב?

לא פשוט לבחור פנסיון לכלב, בייחוד אם זו לכם הפעם הראשונה שאתם נאלצים להשאיר את הכלב בפנסיון, ואין לכם פנסיון מוכר וקבוע. להלן כמה כללי אצבע ושאלות מנחות, שעזרו לכם לבחור


האדם עושה את הפנסיון

האם הייתם משאירים את הכלב/ה שלכם בידיים של האדם הזה? האם נראה לכם מהתרשמות אישית שאתם יכולים לסמוך עליו? האם תחושת הבטן שלכם אומרת לכם שהאדם הזה אוהב כלבים ובעלי חיים? האם היחס שלו לכלבים הוא היחס שהייתם רוצים שיינתן לכלב/ה שלכם?

לפני שאתם מחליטים על הפנסיון בו תשאירו את חברכם הנאמן על ארבע, תשאלו את עצמכם את סדרת השאלות שלעיל. כי בסופו של דבר, האדם, כלומר הבעלים של הפנסיון, הם שעושים את הפנסיון לפנסיון טוב, אחראי, שנעים לשהות בו.

לכו עם תחושת הבטן שלכם

התייחסו לשאלת בחירת הפנסיון בדיוק כפי שהייתם מחליטים על הגן אליו תשלחו את ילדכם. אם הגננת לא נראית לכם, אם היא משדרת קשיחות, אי נעימות, לחץ וכד', הייתם לבטח פוסלים את הגן, למרות כל ההמלצות ולמרות היופי של המקום. כך גם לגבי הפנסיון לכלב/ה. לכו עם תחושת הבטן שלכם, כך גם תבטיחו לעצמכם שהשאלה האם לכלב/ה שלכם טוב עכשיו, לא תטריד אתכם במהלך הטיול, הנסיעה או החופשה אליה יצאתם.

 

פנסיון בייתי או פנסיון סגור?

זוהי שאלה שאין עליה תשובה הנכונה לכולם והוויכוחים לגביה נמשכים וימשכו מבלי שתהיה לגביה הכרעה חד משמעית. התשובה לשאלה האם להשאיר את הכלב/ה בפנסיון בייתי או בפנסיון בו הכלב סגור במכלאה/חדר ותלוי ביציאה לטיולים היומיים, תלויה בסופו של דבר, בגישה שלכם לבעלי חיים בכלל ולכלבים בפרט.

אם אתם מאותם בעלי הכלבים המאמינים כי מה שטוב לכם טוב גם לכלב/ה, אז כמובן שפנסיון בייתי הוא המקום המתאים ביותר לכלבכם. כי במקום שמרגיש ונראה שיהיה לכם טוב, גם לכלבכם יהיה טוב.

אם אתם מאלה החושבים שכלבים זקוקים רק לאוכל, מקום נעים לישון בו ויציאה לטיול פעם או פעמיים ביום, אז גם פנסיון סגור יהיה עבורכם טוב. כי הגישה המצדדת בפנסיון סגור טוענת, שתפקידו של הפנסיון הוא רק לדאוג לבריאותו ושלומו של הכלב עד שבעליו יחזרו (ולא לדאוג לסיפוק צרכיו הנפשיים והחברתיים). מכאן, שלצורך כך מוטב פנסיון סגור, כי מכיוון שהכלב סגור במכלאה/חדר רוב היום, הסיכוי שיקרה לו משהו קטן בהרבה, בהשוואה לפנסיון בייתי.

אישית, אני מחזיק בדעה שכלב זקוק לבית, לתשומת לב אנושית והכי חשוב – לחופש! (להתרוצץ, לשחק, להוציא אנרגיה וכד'). לכן, אם טובת הכלב עומדת בראש סדר העדיפות שלכם בבואכם לבחור עבורו פנסיון, אז רק פנסיון בייתי בא בחשבון. אגב, בפנסיון הבייתי שאנו מפעילים בכפר יהושע, מעולם לא פגשתי בכלב שנכנס אצלנו לדיכאון. לעומת זאת, ראיתי גם ראיתי הרבה כלבים שנכנסו לדיכאון בפנסיונים סגורים.

בנוסף, מוסכם על כולנו שכלבים הם חיה חברתית, שהצורך בחיי להקה והיררכיה חברתית טבוע בצופן הגנטי שלהם. לפיכך, אין ספק שהכי טוב יהיה להם בחברתם של כלבים אחרים ולא כשהם סגורים רוב היום במכלאה או אפילו בחדר, מפנק עד כמה שיהיה. אבל שוב, זו רק דעתי האישית ויש כמובן כאלה שיחלקו עליה.

(ראו גם מאמר נפרד בנושא: פנסיון בייתי או פנסיון סגור – מה עדיף לכלב?)

המחיר

תתפלאו, אבל הסעיף הזה לא אמור להוות משקל משמעותי בתהליך ההחלטה שלכם באיזה פנסיון להשאיר את הכלב. גם בגלל שהבדלי המחירים בין הפנסיונים לא גדולים במיוחד וגם מכיוון שרוב האנשים משאירים את הכלב בפנסיון לתקופה של שבוע בממוצע. לכן, הבדל של 10 ₪ בין פנסיון לפנסיון מסתכם בסופה של החופשה בכ-70 ₪ בממוצע. לא שאנו מזלזלים ב-70 ₪, אולם יחסית לתקציב שהועדתם לחופשה, הסכום הזה באמת זניח. אם בסכום הזה אתם קונים לכלב/ה שלכם זמן איכותי יותר, במקום נעים ובטוח יותר, שווה להשקיע אותו. כמובן, שלכלל הזה קיים היוצא מהכלל והוא כשמדובר בחופשה של שבועיים ומעלה, או אז ההפרש במחירים בין הפנסיונים עלול כבר להיות משמעותי, וקשה לבוא בטענות למי שיכניס אותו לחישובי ההחלטות.

קובי וטל

חופשי! פנסיון בייתי לכלבים, ללא כלובים ומכלאות, בכפר יהושע

טל: 073-7260596

נייד: 054-4479950

מייל: kozmo1@013.net

%d בלוגרים אהבו את זה: